Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє: у разі якщо десятий день із дня державної реєстрації новоствореного суб’єкта господарювання припадає на вихідний або святковий день, такий суб’єкт має право подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, установленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ, у перший робочий день, наступний за таким вихідним або святковим днем.

Відповідно до положень ПКУ, зареєстровані в установленому порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів із дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, установленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

При цьому в ПКУ не передбачено перенесення граничної дати, якщо 10-й день припадає на вихідний або святковий. Водночас, згідно із п. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону в місці вчинення певної дії, днем спливу строку є перший за ним робочий день.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»