Критерії відбору суб'єктів ЗЕД, які здійснюють експорт товарів невласного виробництва та не властивих їх основному виду діяльності:

1) код ЄДРПОУ суб'єкта ЗЕД (зазначений у гр. 2 або в гр. 9 митної декларації) міститься в переліках суб'єктів господарювання, що здійснили експортні операції з товарами (послугами), не властивими їх основному виду діяльності, доведених наказами Міндоходів про індикативні показники доходів або в рамках наказу Міндоходів «Про базову систему оперативного реагування та подолання проявів тіньової економіки» від 05.07.2013 р. № 245/ДСК;

2) зазначеними суб'єктами ЗЕД здійснюється експорт товарів, не властивих основному виду діяльності суб'єкта ЗЕД (окрім випадків, якщо основним видом діяльності суб'єкта ЗЕД є оптова торгівля або посередництво в торгівлі);

3) обсяги зазначених не властивих товарів за митною декларацією — не менше ніж 3000 кг або не менше ніж 30000 дол. США;

4) при цьому товар невласного виробництва, про що свідчить відсутність у гр. 44 митної декларації коду типу контракту 4104 (зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу, стороною якого є виробник товарів, що декларуються, та подання якого для митного оформлення не супроводжується поданням пов'язаних із ним посередницьких (зовнішньоекономічних та/або внутрішніх) договорів) або в митній декларації (електронному інвойсі) наявна інформація про виробника товару, відмінного від зазначеного у гр. 2 або в гр. 9 митної декларації.

Нагадаємо: «нетиповий експорт» — експортна операція з товарами (послугами), які не є характерними для основного виду діяльності експортера (комітента) (Методичні рекомендації щодо здійснення державного контролю за експортними операціями, затверджені наказом ДПАУ від 16.07.2007 р. № 433).

Лист Міндоходів від 07.08.2013 р. № 14219/7/99-99-24-05-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»