Кабмін змінює Порядок та умови надання сільськогосподарським товаровиробникам державної підтримки в страхуванні сільськогосподарських культур шляхом здешевлення страхових платежів (премій), затверджений постановою КМУ від 15.08.2012 р. № 813.

Унесені зміни передбачають, що держпідтримка надаватиметься сільгосптоваровиробникам у формі компенсації, але не більш як 50% вартості страхового платежу.

Страхуватимуть сільгоспкультури з державною підтримкою відповідно до внесених змін ще й у разі:

  • зимової посухи;
  • пожежі;
  • епіфітотії;
  • осередку масового розмноження шкідливого організму;
  • спалаху масового розмноження шкідника рослин.

Для здійснення компенсації страхових платежів Мінагрополітики утворює комісію з питань надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам шляхом здешевлення страхових платежів. Порядок та умови надання компенсації страхових платежів у поточному році оприлюднюватимуть у друкованих засобах масової інформації.

Комісії розпочинають прийом заявок для отримання права на часткову компенсацію страхового платежу та документів, що додаються до них, у день оприлюднення повідомлення про порядок та умови надання компенсації страхових платежів у поточному році, а закінчують ― за два робочих дні до початку проведення останнього засідання комісії.

Останнє засідання комісії проводиться:

15 грудня ― за страховим продуктом 1;

10 грудня ― за страховим продуктом 2;

10 червня ― за страховим продуктом 3.

 

Також на цю тему читайте: «Облік втрати врожаю через підтоплення», «Посівний матеріал зіпсувався під час зберігання: наслідки в бухгалтерському та податковому обліку», «Загибель (втрата) озимих посівів: документальне оформлення, бухгалтерський і податковий облік».

 

Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку та умов надання сільськогосподарським товаровиробникам державної підтримки у страхуванні сільськогосподарських культур шляхом здешевлення страхових платежів (премій)» від 09.10.2013 р. № 746.
Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 21.10.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»