Особи, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, мають право на отримання новорічних подарунків для своїх дітей, а від 3-х до 6-ти років — ні.

До такого висновку прийшли спеціалісти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Аргументують це тим, що особи, які перебувають у відпустці без збереження зарплати по догляду за дитиною від трьох до шести років, не сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. У зв'язку з цим зазначений період не зараховується до страхового стажу та не дає права на отримання соцпослуг, у т.ч. дитячих новорічних подарунків за рахунок коштів Фонду.

А особи, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, продовжують знаходитися в трудових відносинах із роботодавцем. Постановою Правління Фонду «Про надання соціальних послуг особам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» від 16.06.2011 р. № 41 підтверджено їх право на отримання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Такі жінки мають право за рахунок коштів Фонду на одержання дитячого новорічного подарунку та оздоровлення дитини в дитячому закладі оздоровлення.

 

Роз’яснення Правління фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Щодо правомірності видачі дитячих новорічних подарунків особам, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною від трьох до шести років» та «Щодо порядку надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду жінкам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» від 09.07.2013 р. № б/н

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»