Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Рівненській області в листі від 06.05.2016 р. № 983/10/17-00-12-01-07 наголосило: у разі помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг і реєстрації їх в ЄРПН платник податку з метою виправлення помилки має право, згідно з п. 192.1 ПКУ, скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг із дотриманням визначених строків реєстрації.       

Водночас на запитання — яким чином здійснити коригування неправильно виписаної податкової накладної, якщо контрагент відмовляється реєструвати розрахунок коригування в ЄРПН? — контролери надали таку відповідь: п. 201.10 ПКУ передбачена можливість подання разом із податковою декларацією за звітний податковий період скарги на продавця/покупця, що порушив граничні строки реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування. Таке право зберігається протягом 365 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому порушено граничні строки реєстрації в ЄРПН. Така заява зі скаргою є підставою для проведення контролюючим органом документальної позапланової перевірки контрагента.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»