Неприємні втрати очікують на підприємства та підприємців, які не дуже добре знають своїх контрагентів або стали жертвою форс-мажору. Їм загрожують подвійні витрати, спричинені конвертацію валюти. Адже з точки зору НБУ власні кошти юросіб та фізосіб-підприємців, що були перераховані на користь нерезидента за зовнішньоекономічними договорами та повернені нерезидентом у зв’язку з тим, що взаємні зобов’язання між сторонами повністю або частково не виконані, підлягають обов’язковому продажу.

Отже, перший раз конвертуємо, коли купуємо на міжбанку готівку. Другий раз — коли продається 50% валюти, що повернулася. А якщо це була технічна помилка й платіж все ж таки потрібно відправити — то знову понесемо втрати через комерційний курс…

Нагадаємо: тепер продавати потрібно 50% будь-яких надходжень із-за кордону на валютні рахунки. Раніше це була лише виручка від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами. Відповідні зміни внесено постановою Правління НБУ «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 14 травня 2013 року № 163» від 25.09.2013 р. № 381. Детальніше читайте тут.

 

Лист НБУ від 16.10.2013 р. № 29-113/18005

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»