Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 26.04.2016 р. № 9397/6/99-99-15-03-02-15 роз’яснила: якщо благодійна організація здійснює операції з постачання товарів (у т.ч. лікарських засобів) на митній території України, що підлягають обкладенню ПДВ згідно з р. V ПКУ, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн грн, така благодійна організація відповідно до вимог ПКУ має подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ і зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

Окрім того, благодійна організація має право зареєструватись як платник ПДВ за своїм добровільним рішенням шляхом подання до контролюючого органу заяви платника ПДВ за формою № 1-ПДВ не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого така благодійна організація вважатиметься платником ПДВ.

Водночас контролери нагадали: відповідно до п. 197.11 ПКУ, на операції з увезення на митну територію України майна як гуманітарної допомоги, наданої згідно з нормами Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.1999 р. № 1192-XIV, поширюється режим звільнення від обкладення ПДВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»