Новини публікуються мовою оригіналу

Управління Держпраці в Івано-Франківській області на своєму веб-сайті надало роз’яснення щодо такої ситуації:

У зв'язку зі скрутним фінансово-економічним становищем, що склалося на підприємстві з незалежних від нього причин, підприємство не може провести атестацію у строк, визначений у колективному договорі. Чи дозволяється використовувати результати санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу, отримані під час попередньої атестації, проведеної у травні 2009 році?

Результати атестації (як уперше проведеної, так і чергової) застосовуються протягом 5 років після їх затвердження до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення чергової атестації. Подовження строків дії атестації робочих місць за умовами праці на більший строк чинним законодавством не передбачено.

Відмова керівників проводити атестацію у зв’язку зі скрутним економічним і фінансовим становищем підприємств не звільняє їх від відповідальності за несвоєчасне та якісне проведення атестації робочих місць за умовами праці, оскільки кошти на охорону праці передбачені чинним законодавством (ст. 19 Закону України «Про охорону праці»).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»