Новини публікуються мовою оригіналу

У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовий період жінці додатково видають листок непрацездатності на 14 календарних днів (окрім жінок, які належать до 1–3-ї категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, відпустка яких у зв'язку з вагітністю та пологами має більшу тривалість).

На підставі цього листка непрацездатності раніше надана на 126 календарних днів відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами подовжується ще на 14 календарних днів. Такий листок непрацездатності оплачується аналогічно попередньому, виданому жінці на період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, тому що це той самий страховий випадок із тим самим розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати.

До того ж чинним законодавством не передбачено виплати заробітної плати й допомоги по вагітності та пологах за той самий період. Якщо жінка за власним бажанням продовжувала працювати, хоча їй було видано листок непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах їй виплатять тільки за дні фактично використаної відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. За дні, у які вона продовжувала працювати, їй буде виплачено заробітну плату.

Про це інформує Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС із ТВП.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»