Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності роз’яснив, як проводити розрахунок середньоденної зарплати у випадках:

  • якщо в розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення);
  • якщо страховий випадок настав у перший день роботи.

Для визначення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності слід розрахувати середньоденну заробітну плату працівника, що захворів.

Так, середньоденна зарплата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).

А середньоденна зарплата за один робочий день (годину) — шляхом ділення тарифної ставки на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві.

Для того щоб дізнатися середньоденну зарплату за один робочий день (годину) потрібно розрахувати середньомісячну кількість робочих днів (годин). Цей показник визначають шляхом ділення балансу робочого часу підприємства за календарний рік, у якому настав страховий випадок, на 12 місяців.

Також на дану тему можна прочитати матеріал «Страховий випадок у перший день роботи: як розрахувати лікарняні».

Роз’яснення Правління фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 09.07.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»