Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 10.05.2016 р. № 10299/6/99-95-42-02-16 нагадує: згідно з пп. 266.8.1 ПКУ, у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період із 1 січня цього року до початку того місяця, у якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, у якому виникло право власності.

Якщо державна реєстрація припинення права власності на об’єкт нерухомого майна відбулася до 20 лютого звітного року, а «Звітну» декларацію вже подано, то до спливу граничного строку її подання платником податків — юридичною особою декларація подається за типом «Звітна нова», а після його закінчення — «Уточнююча».

У разі уточнення податкових зобов’язань протягом року (після граничного строку подання декларації) або за минулі роки в заголовній частині декларації в рядку 03 «Уточнююча» проставляється відмітка «Х».

У графі «з урахуванням уточнень з» декларації зазначається місяць, із якого здійснюється уточнення показників.

Додаток до декларації «Відомості про наявні об’єкти житлової нерухомості» є невід’ємною частиною «Звітної», «Звітної нової» та «Уточнюючої» декларацій, у колонці 3 якого вказуються документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності на об’єкти житлової нерухомості (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу тощо).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»