Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 19.04.2016 р. № 8823/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання щодо визначення податкового зобов’язання з ПДВ під час здійснення банками операцій із постачання майна, набутого ними у власність унаслідок звернення стягнення на таке майно, та порядку складання податкової накладної під час здійснення таких операцій.

Так, під час здійснення банком після 01.01.2016 р. операцій із постачання майна, набутого ним у власність від платника ПДВ унаслідок звернення стягнення на таке майно, такий банк зобов’язаний:

  • до частини вартості майна, за якою таке майно було набуте банком у власність у рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту (позики), застосувати режим звільнення від обкладення ПДВ на підставі абз. 2 п. 197.12 ПКУ та скласти й зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою звільненою від оподаткування операцією;
  • у разі якщо під час придбання банком такого майна суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, — нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, і скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду й зареєструвати в ЄРПН у 15-денний строк зведену податкову накладну;
  • нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної як позитивна різниця між ціною постачання й ціною придбання такого майна, скласти й зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією. При цьому ціна придбання такого майна визначається з урахуванням ПДВ, незалежно від того, включив банк під час придбання такого майна суми ПДВ до складу податкового кредиту чи ні.

Щодо складання банком податкової накладної контролери повідомляють: під час складання банком податкової накладної в разі здійснення після 01.01.2016 р. операцій із постачання майна, набутого ним у власність унаслідок звернення стягнення на таке майно, такий банк зобов’язаний керуватися порядком заповнення податкової накладної, чинним на дату складання такої податкової накладної.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»