Новини публікуються мовою оригіналу

Управління Держпраці в Івано-Франківській області звернуло увагу: із січня 2015 року, відповідно до ст. 265 КЗпП, додатково введено нові штрафні санкції за порушення встановлених строків виплати заробітної плати.

Так, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплату її не в повному обсязі юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу — трьох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на момент виявлення порушення. Станом на 01.05.2016 р. сума штрафу становить 4350 грн.

Штрафи накладаються Державною службою України з питань праці та її територіальними органами в порядку, установленому КМУ. Виконання постанови покладається на Державну виконавчу службу.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Слід зазначити: відповідно до ст. 233 КЗпП, у випадку порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом без обмеження будь-яким строком, тому слід не забувати про це й завжди звертатися за відновленням своїх прав.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»