Новини публікуються мовою оригіналу

Лівобережна дирекція КМВ ФСС з ТВП на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» роз’яснила порядок зарахування до страхового стажу періодів роботи за межами України.

Щодо зарахування трудового (страхового) стажу, набутого громадянами України, а також іноземними громадянами за час роботи за межами України, до страхового стажу, наявність якого вимагається Законом № 1105, у таких випадках необхідно керуватися імплементованими до національного законодавства України міжнародними угодами, у яких регламентується питання взаємовизнання стажу.

Нині між Україною та Королівством Іспанія, Латвійською Республікою, Словацькою Республікою, Литовською Республікою, Чеською Республікою, Республікою Болгарія, Португальською Республікою, Республікою Польща діють двосторонні міжнародні угоди, що регулюють питання соціального забезпечення громадян договірних сторін у частині надання допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Також на території України застосовуються двосторонні міждержавні угоди між Союзом Радянських Соціалістичних Республік і Румунською Народною Республікою, Угорською Народною Республікою, Монгольською Народною Республікою та міжурядові угоди між Україною та Російською Федерацією, Азербайджанською Республікою, Республікою Молдова, якими визнається на взаємній основі трудовий (страховий) стаж.

Отже, механізм підсумовування страхового (трудового) стажу застосовується для працівників, які мають відповідний стаж, набутий на території зазначених вище країн, у разі необхідності встановлення права на допомогу по тимчасовій непрацездатності, згідно зі ст. 24 Закону № 1105, шляхом додавання цього стажу до страхового (за необхідністю, за умови, якщо такий стаж не збігається в часі зі страховим стажем, отриманим на території України).

Із метою підтвердження набутого на боці договірної сторони трудового (страхового) стажу, для застосовування накопичення періодів трудового (страхового) стажу працівнику необхідно надати страхувальнику відповідну довідку видану:

  • Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі формуляру (довідки) установленого зразка про періоди трудового (страхового) стажу (у разі підтвердження стажу, набутого на території Королівства Іспанія, Республіки Польща, Португальської Республіки, Республіки Болгарія, Латвійської Республіки);
  • Службою закордонних виплат Управління фонду державного соціального страхування (у разі підтвердження стажу, набутого на території Литовської Республіки);
  • Чеським управлінням соціального забезпечення чи Уповноваженим органом, зазначеним у п. 1 «б» ст. 2 відповідної Угоди (у разі підтвердження стажу, набутого на території Чеської Республіки);
  • Соціальною страховою компанією (у разі підтвердження стажу, набутого на території Словацької Республіки);
  • компетентним органом країни, на території якої набуто трудовий (страховий) стаж (у разі підтвердження стажу, набутого на території Республіки Румунія, Угорської Республіки, Монгольської Республіки);
  • роботодавцем із зазначенням тривалості трудової діяльності та її оплати за відповідний період, а також періодів сплати страхових внесків (у разі підтвердження стажу, набутого на території Російської Федерації, Азербайджанської Республіки, Республіки Молдова).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»