Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у м. Києві в листі від 28.04.2016 р. № 9957/10/26-15-12-01-18 наголошує:  у ПКУ визначено, що розрахунок коригування складається як у разі виправлення помилки в податковій накладній, так і в разі зміни умов договору.        

Разом із цим у ПКУ визначений строк давності для складання розрахунку коригування до податкової накладної — 1095 днів із дати складання такої податкової накладної, і лише для тих розрахунків коригування, які складаються в разі виправлення помилок у податкових накладних.

Під час складання розрахунку коригування до податкової накладної через зміну умов договору, строк давності, визначений ст. 102 ПКУ, не застосовується.

Отже, якщо після спливу 1095 днів, відповідно до умов договору фінансового лізингу, відбувається зміна вартості об’єкта фінансового лізингу, орендодавець (лізингодавець) повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної та відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ, а орендар (лізингоотримувач) на підставі такого розрахунку коригування має право відкоригувати податковий кредит.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»