Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 13.04.2016 р. № 8191/6/99-99-19-03-02-15 розглянула порядок здійснення платником податків інвентаризації під час проведення контролюючими органами перевірок.

Інвентаризація на вимогу контролюючого органу, який відповідно до закону має право вимагати її проведення, проводиться на підставі належним чином оформленого документа. Інвентаризація в таких випадках має розпочатись у строк і в обсязі, зазначених у такому документі, але не раніше дня його отримання платником податків.

 Щодо оформлення вимоги контролюючого органу про здійснення інвентаризації платником податків під час проведення виїзної документальної перевірки, то ПКУ й нормативно-правовими актами, прийнятими з метою його реалізації, не передбачено вимог до оформлення та змісту такого документа.

Таким чином, вимога про проведення інвентаризації оформлюється окремим документом у довільній формі із зазначенням обсягів і строків проведення інвентаризації з дотриманням типової інструкції з діловодства й надсилається (вручається) платнику податків.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»