Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у м. Києві в листі від 27.04.2016 р. № 9852/10/26-15-13-02-16 зауважило: набувач благодійної допомоги, що надається згідно із пп. 165.1.54 ПКУ, зобов'язаний підтвердити благодійнику — юридичній або фізичній особі статус учасника бойових дій. Члени сімей зазначених осіб зобов'язані підтвердити родинний зв'язок з учасником бойових дій, статус учасника бойових дій, поранення, інше пошкодження здоров'я, гибель тощо внаслідок АТО.

Підтвердженням факту надання такої допомоги фізичним особам є документ, складений у письмовому вигляді, зокрема, але не виключно, акт прийому-передачі. Оскільки благодійна допомога має цільовий характер, доцільно для ідентифікації отримувача благодійної допомоги вказувати реєстраційний номер облікової картки чи прізвище, ім’я, по-батькові із зазначенням дати народження, як це зазначено нормами ст. 70 ПКУ.

Окрім того, контролери нагадали: відповідно до пп. «а» п. 176.1 ПКУ, платники податку фізичні особи, у т.ч. як благодійники — фізичні особи, так і фізичні особи — набувачі благодійної допомоги, зобов'язані вести облік доходів і витрат в обсягах, необхідних для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі якщо такий платник податку зобов'язаний, згідно із цим розділом, подавати декларацію чи має право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у т.ч. при застосуванні права на податкову знижку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»