Новини публікуються мовою оригіналу

ФСС із ТВП надав роз’яснення на своєму веб-сайті щодо такої ситуації: організацію було реорганізовано шляхом злиття, і було утворено нове об'єднане управління, у зв'язку з чим працівники були звільнені із 31.03.2016 р. у порядку переведення до новоутвореного управління згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП. Як обчислюватиметься середньоденна заробітна плата для розрахунку й оплати листків непрацездатності, якщо страхові випадки в працівників, які були переведені з попереднього місця роботи, настали у квітні 2016 року?

Переведення працівника за його згодою на інше підприємство, відповідно до ч. 5 ст. 36 КЗпП, означає «звільнення та прийняття», тобто припинення трудового договору, про що в трудову книжку працівника вноситься відповідний запис.

Для обчислення середньоденної заробітної плати для розрахунку матеріальної допомоги по тимчасовій непрацездатності, за страховими випадками, які настали після переведення працівника, включатиметься період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку.

Отже, зважаючи на викладене вище, якщо застрахована особа перебувала в трудових відносинах менше ніж календарний місяць за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»