Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у Тернопільській області в листі від 22.04.2016 р. № 678/10/19-00-12-02-28/3971 розглянуло питання щодо порядку розрахунку залишкової вартості вказаних невиробничих фондів.

У разі ліквідації чи продажу об’єкта основних засобів, згідно із п. 138.1 ПКУ, фінрезультат до оподаткування збільшується:

  • на суму залишкової вартості окремого об’єкта основних засобів, визначеної відповідно до національних П(С)БО.

Водночас у разі ліквідації чи продажу об’єкта основних засобів, згідно із п. 138.2 ПКУ, фінрезультат до оподаткування також зменшується:

  • на суму залишкової вартості окремого об’єкта основних засобів, визначену з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

Так, відповідно до пп. 138.3.2 ПКУ, не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел фінансування витрати на придбання/самостійне виготовлення та ремонт, а також реконструкцію, модернізацію чи інші поліпшення невиробничих основних засобів. При цьому термін «невиробничі основні засоби» означає основні засоби, які не використовуються в господарській діяльності платника податку.

Тож зважаючи на те, що пп. 138.3.2 ПКУ чітко визначено, що невиробничі основні фонди не підлягають амортизації, розрахункова залишкова вартість таких основних фондів не визначається в податковому обліку та при формуванні різниць не враховується.

Отже, операції з реалізації основних засобів, які не пов’язані з господарською діяльністю, відображаються при формуванні фінрезультату до оподаткування згідно з правилами бухобліку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»