Новини публікуються мовою оригіналу

Лівобережна дирекція КМВ ФСС з ТВП на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» надала відповідь на запитання: якщо працівниця надала довідку ОК-5, чи значить це, що під час обчислення матеріального забезпечення бухгалтеру слід включати до розрахунку середньої заробітної плати заробітну плату застрахованої особи, нараховану попереднім роботодавцем?

Відповідно до п. 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266, розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати є 12 календарних місяців перебування в трудових відносинах (із першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, у якому настав страховий випадок.

Тож немає підстав обчислювати середню заробітну плату сумарно за всіма місцями роботи в 12-місячному періоді. Попередньою редакцією Порядку № 1266 було враховано інтереси застрахованих осіб, що часто змінюють місце роботи та в страховому стажі яких є перерви: при нарахуванні допомоги по вагітності та пологам була надана можливість обчислювати середню заробітну плату за декількома місцями роботи сумарно. Із 04.07.2016 р. таку пільгу скасували.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»