Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Донецькій області роз’яснює: під час здійснення сільськогосподарським підприємством — суб’єктом спеціального режиму операцій із постачання товарів (послуг), одержаних від провадження видів діяльності, не внесених до реєстру спеціального режиму, податкові зобов’язання з ПДВ за операціями з постачання таких товарів (послуг) нараховуються та сплачуються до бюджету в загальновстановленому порядку та відображаються в податковій декларації з ПДВ із позначкою «0110».

При цьому суми ПДВ, нараховані (сплачені) при придбанні товарів (послуг), призначених для використання у видах діяльності, не внесених до реєстру спеціального режиму, включаються до складу податкового кредиту із ПДВ податкової декларації з ПДВ із позначкою «0110».

Водночас контролери відзначають: у разі виникнення змін у даних про види діяльності сільськогосподарського підприємства — суб’єкта спеціального режиму, у разі внесення їх до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців таке підприємство підлягає перереєстрації в порядку, визначеному п. 6.17 р. VI Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130. Для перереєстрації сільськогосподарського підприємства — суб’єкта спеціального режиму до контролюючого органу подається заява про реєстрацію за формою № 1-РС із позначкою «Перереєстрація».

Для сільськогосподарського підприємства — суб’єкта спеціального режиму чинним законодавством не передбачено окремих обмежень щодо строку подання до контролюючого органу заяви № 1-РС, проведення процедури перереєстрації та внесення додаткових даних до реєстру про види діяльності такого сільськогосподарського підприємства.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»