Новини публікуються мовою оригіналу

НБУ готується до скасування заборони на купівлю й перерахування іноземної валюти з метою повернення за кордон іноземному інвестору дивідендів, затвердженої постановою Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 03.03.2016 р. № 140.

Із цією метою 26 квітня 2016 року регулятор надіслав банкам електронне повідомлення № 25-0005/36769 із проханням провести роботу з їх клієнтами для визначення їх намірів щодо повернення дивідендів за кордон.

Здійснити репатріацію дивідендів зможуть:

  • іноземні інвестори (у разі якщо такі операції здійснюватимуться з використанням інвестиційного рахунка);
  • емітенти корпоративних прав/акцій/інвестиційних сертифікатів, за якими здійснюється виплата дивідендів (у разі якщо сам емітент здійснює купівлю/перерахування іноземної валюти за кордон);
  • депозитарна установа, що обслуговує рахунок у цінних паперах депонента-іноземного інвестора та забезпечує виплату за кордон дивідендів за цінними паперами.

Кожна із зазначених осіб має обрати лише один уповноважений банк для здійснення цієї операції. За спроби провести виплату дивідендів через декілька банків клієнт не буде допущений до цих операцій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»