Новини публікуються мовою оригіналу

Наказом Мінфіну від 28.03.2016 р. № 395 унесено зміни до Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Мінфіну від 30.05.2012 р. № 631. Зокрема, запроваджується автоматичний розподіл митних декларацій між інспекторами митниць.

Як повідомляє Мінфін, такі зміни допоможуть ліквідувати можливості для суб’єктивізму та корупції в ДФС. У межах цієї політики, Мінфін розробив Концепцію щодо залучення міжнародних компаній (радників) до реформування митниць ДФС, а також проект закону про інститут уповноважених економічних операторів (УЕО) — аналогічний тому, що функціонує в ЄС. Черговим кроком у цьому напрямку є запровадження автоматичного розподілу митних декларацій між інспекторами митниць, що покращить та спростить процедури митного оформлення товарів.

Нова автоматизована процедура виключатиме можливість «у ручному режимі» обирати працівників митниці, які здійснюватимуть митне оформлення товарів за конкретними митними деклараціями чи підприємствами, а також попереджатиме можливі корупційні дії у вигляді попередньої змови посадової особи митниці та підприємця.

ДФС розпочинає щоденний моніторинг митного оформлення товарів із метою недопущення виникнення затримок у зв’язку із застосуванням нового технологічного процесу автоматизованого розподілу митних декларацій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»