Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 18.04.2016 р. № 8647/6/99-99-19-02-02-15 розглянула питання щодо інших виплат, пов’язаних з оплатою праці.

Так, контролери повідомляють: якщо забезпечення (резерви) створюється для відшкодування майбутніх витрат за іншими виплатами, пов’язаними з оплатою праці, сума витрат на формування такого забезпечення не збільшує фінрезультат для цілей обкладення податком на прибуток.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, заробітна плата складається з основної, додаткової заробітної плати й інших заохочувальних і компенсаційних виплат. Зокрема, до інших заохочувальних і компенсаційних виплат належать виплати у формі:

  • винагород за підсумками роботи за рік;
  • премії за спеціальними системами та положеннями;
  • виплати в рамках грантів;
  • компенсаційних та інших грошових і матеріальних виплат, які не передбачені актами чинного законодавства чи які провадяться понад установлені зазначеними актами норми.

Додатково в пп. 2.3.2 ст. 2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5, також передбачено інші виплати, які включають винагороди та премії, що є одноразовими, компенсаційні й інші грошові та матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства чи які провадяться понад установлені зазначеними актами норми.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»