Новини публікуються мовою оригіналу

Нарахування пені, відповідно до пп. 129.1.2 ПКУ, розпочинається в день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у т.ч. за період адміністративного та/або судового оскарження).

ДФС у листі від 14.04.2016 р. № 8440/6/99-99-10-03-02-15 зауважила: зазначена норма чітко визначає період нарахування пені, зокрема й за період адміністративного та/або судового оскарження, тому положення п. 102.1 ПКУ до визначення строку, за який розраховується пеня, не застосовується.

Нагадаємо: відповідно до п. 102.1 ПКУ, контролюючий орган, окрім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше спливу 1095 дня (2555 дня в разі проведення перевірки контрольованої операції згідно зі ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, — за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному чи судовому порядку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»