Новини публікуються мовою оригіналу

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП (далі — Виконавча дирекція) на своїй сторінці в соцмережі Facebook опублікувала звернення підприємства: застрахованою особою в комісію із соціального страхування підприємства надано листок непрацездатності з відміткою МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія) щодо встановлення їй другої групи інвалідності з 17.03.2016 р., у графі стати до роботи лікарем зроблено запис: «17.03.2016 р. признаний інвалідом другої групи».

У представників комісії постало таке запитання: по яке число оплачувати такий листок непрацездатності та коли в такому випадку працівнику приступити до роботи?

Так, відповідно до ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105, допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання чи травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з 6-го дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності.

Тож Виконавча дирекція повідомляє: оскільки в листку непрацездатності, за висновком МСЕК, дата встановлення інвалідності — 17.03.2016 р., то, зважаючи на викладене вище, листок непрацездатності оплачуватиметься по 16.03.2016 р. включно.

Щодо виходу працівника на роботу, то висновок комісія із соціального страхування матиме змогу зробити лише після отримання рекомендацій від МСЕК щодо умов праці такої особи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»