Новини публікуються мовою оригіналу

Команда ProZorro запустила спеціальний інформаційний ресурс Infobox (http://infobox.prozorro.org/) для замовників публічних закупівель. Про це повідомлено на веб-сайті Мінекономрозвитку.

За словами Надії Бігун, заступника генерального директора ДП «Зовнішторгвидав України», ресурс Infobox — це ще один канал для державних замовників, щоб отримувати необхідну інформаційну підтримку. Після завершення першого етапу реформи саме це державне підприємство, підпорядковане Мінекономрозвитку, отримало від Transparency International права на систему ProZorro.

Як розповіла Надія Бігун, Infobox має два основних розділи: Публічні закупівлі для «Доступно про Публічні закупівлі» та Бібліотека примірних специфікацій. Окрім того, є розділ новин, де закупівельник може отримати найсвіжіші повідомлення щодо роботи системи, акредитації майданчиків, особливостей процедур тощо. Ці новини державні замовники можуть отримувати у вигляді регулярної поштової розсилки.

Тепер знайти й оформити специфікацію на товари, що часто закуповуються (наприклад, офісний папір для друку, картриджі, туалетний папір, офісні меблі), буде набагато простіше, адже всі специфікації зібрані в єдиній бібліотеці й доступні кожному. Замовнику просто треба знайти необхідну специфікацію через пошук за ключовим словом або за кодом ДК 021:2015 (CPV), завантажити файл, змінити його відповідно до специфіки його власної закупівлі та приєднати до тендерної документації. Таким чином, підготовка до закупівлі проходитиме швидше й легше.

Розділ Публічні закупівлі «Доступно про Публічні закупівлі» був створений і наповнюється відділом навчання ДП «Зовнішторгвидав України». У ньому доступно й на прикладах показано, як діяти, із чого почати й на що в першу чергу звернути увагу в системі електронних закупівель Prozorro. Для зручності при відвідуванні ресурсу Infobox уперше користувач може бачити спеціальні спливаючі підказки, які роблять ознайомлення з ресурсом зручним і швидким.

Зокрема, на ресурсі Infobox розміщено новий порядок здійснення допорогових закупівель. Ознайомитися з текстом наказу про його затвердження та з самим порядком можна ТУТ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»