Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ надала МОЗ роз’яснення, згідно з яким застосовується звільнення від обкладення ПДВ, якщо ввезення лікарських засобів і медичних виробів здійснюється на підставі договорів зі спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі.

Так, у роз’ясненні йдеться про те, що, згідно із п. 38 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, тимчасово, до 31 березня 2019 року, звільняються від обкладення ПДВ операції з увезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів, унесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг, відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання й оцінки відповідності, та операції з першого постачання таких лікарських засобів, медичних виробів на митній території України.

Тимчасовий режим звільнення від обкладення ПДВ (до 31.03.2019 р.) із увезення лікарських засобів і медичних виробів на митну територію України застосовується за умови, якщо таке ввезення здійснюється на підставі договору, однією зі сторін якого є спеціалізована організація, укладеного на виконання зазначеної вище угоди між спеціалізованою організацією та МОЗ України.

Обкладення ПДВ лікарських засобів і медичних виробів, увезених на митну територію України на підставі будь-яких інших зовнішньоекономічних договорів купівлі-продажу, укладених без спеціалізованої організації, здійснюється в загальному порядку.

Таку інформацію повідомило МОЗ України на урядовому веб-порталі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»