Новини публікуються мовою оригіналу

ЦК Профспілки працівників освіти вказує на необхідність скасування наказу МОН «Про деякі питання формування штатних нормативів» від 13.04.2016 р. № 433, згідно із яким зобов’язано керівників навчальних закладів забезпечити скорочення на 10% керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації, бібліотек вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації.

На стадії підготовки, розгляду та погодження проекту наказу ЦК Профспілки висловив категоричну незгоду з його прийняттям.

У листах зазначається, що наказ № 433 видано з порушенням п. 5 «Прикінцевих положень» Закону України від 24.12.2015 р. № 911-VIII.

Також наголошується: затвердження місцевих бюджетів, а отже, обсягів видатків на фінансування навчальних закладів, зокрема й на оплату праці та утримання чисельності працівників, є виключною компетенцією сільських, селищних, міських рад, які є органами, що представляють інтереси територіальних громад.

Із прийняттям наказу МОН було порушено домовленості сторін Галузевої угоди між МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки про проведення спільних консультацій щодо виникнення обґрунтованої необхідності скорочення більше як 3% чисельності працівників, а також узятих зобов’язань вживати заходів для недопущення в закладах освіти й науки масових вивільнень працівників з ініціативи власника чи вповноваженого ним органу (понад 3% чисельності працівників упродовж календарного року).

Окрім того, зазначений наказ не пройшов державної реєстрації в Мін’юсті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»