15.10.2013 р. Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо сплати судового збору)» (номер проекту — 0973, дата реєстрації — 12.12.2012 р.).

Серед іншого цим документом запроваджуються ставки судового збору у справах про адмінправопорушення та підвищуються окремі ставки судового збору (наприклад, вдвічі збільшиться розмір судового збору за подання позовної заяви про розірвання шлюбу — з 0,1 розміру МЗП до 0,2 розміру МЗП), які справляються за подання до суду позовних та інших заяв, передбачених процесуальним законодавством.

Законом передбачено, що у випадку винесення судом постанови про накладення адмінстягнення на особу, вона сплачуватиме судовий збір, ставка якого встановлюється в розмірі 0,03 розміру мінімальної зарплати.

Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10% розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

За матеріалами офіційного сайта Верховної Ради України.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Станом на 18.10.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»