Якщо в розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку через відпустку по догляду за дитиною до трьох років, середню зарплату для розрахунку лікарняних та декретних визначають виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), установленої працівникові на момент настання страхового випадку (абз. 1 п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266).

У разі коли на підприємстві, в установі й організації встановлено неповний робочий день (робочий тиждень), середню зарплату обчислюють виходячи із частини місячної тарифної ставки (посадового окладу), установленої працівникові на момент настання страхового випадку, що відповідає його графіку роботи (абз. 2 п. 10 зазначеного Порядку).

Під час обчислення декретних, якщо в місяцях розрахункового періоду застрахована особа працювала на умовах неповного робочого тижня, застосовують середньоденну зарплату. На це вказує й Мінпраці в листі від 13.02.2010 р. № 36/18/99-10. Приклад розрахунку знайдете в матеріалі — «Жінка перервала відпустку по догляду за дитиною до трьох років: як нараховувати декретні».
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»