Новини публікуються мовою оригіналу

Правління НБУ затвердило постанову «Про внесення змін до Класифікатора іноземних валют та банківських металів» від 19.04.2016 р. № 269, яким оновлено відповідний Класифікатор, що востаннє зазнав змін у 2005 році.

Оновлений Класифікатор зберіг поділ на 3 групи, але вдосконалив принципи, за якими валюти включаються до групи 1. Крім того, у ньому передбачено вичерпний перелік валют за кожною групою.

Досі до 1 групи належали 11  валют, спеціальні права запозичення (СПЗ) і чотири банківські метали (золото, срібло, платина, паладій). Національний банк додав до цього переліку всі валюти країн — членів Європейського Союзу, які не входять до зони євро. А саме — болгарський лев, польський злотий, румунський лей, хорватську куну, чеську крону, угорський форінт. До цієї 1 групи внесено також юань женьміньбі, який увійде до переліку резервних валют Міжнародного валютного фонду з 01 жовтня 2016 року.

Крім цього, до 1 групи ввійшли валюти, які активно торгуються на світових торгових майданчиках, але раніше належали до інших груп. Серед них — вона Південної Кореї, долар Гонконгу, мексиканське песо, новозеландський долар, новий ізраїльський шекель, сінгапурський долар. Натомість із 1 групи до 2 переведена ісландська крона.

У результаті — усього до 1 групи входитимуть 24 іноземні валюти, СПЗ і чотири банківські  метали.

Розширення переліку 1 групи на зазначені валюти дозволить поширити на них чинний порядок здійснення інвестицій в Україну, а також їх репатріації з України. Оскільки здійснення інвестицій в Україну дозволено лише  у валютах 1 групи класифікатора, розширення переліку валют цієї групи спростить процес здійснення інвестицій із країн, де відповідні валюти використовуються зокрема з країн Євросоюзу.

Збільшення складових групи 1 також розширить можливості з обміну валют на готівковому ринку й торгівлі іноземними валютами — на міжбанківському валютному ринку. При цьому на оновлений перелік валют із групи 1 поширюватимуться вимоги щодо обов'язкового продажу валютних надходжень. Але це не матиме істотного впливу на операції бізнесу, оскільки з початку 2016 року 93% усіх валютних надходжень у країну — у доларах США та євро.

Зміни набувають чинності з 04 травня 2016 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»