Новини публікуються мовою оригіналу

Якщо бюджетна установа має право на надання комунальних й експлуатаційних послуг, то такі кошти відповідно до вимог БКУ належать до власних надходжень бюджетних установ, отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету й включаються до спеціального фонду бюджету.

Бюджетним установам відкриваються рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у встановленому законодавством порядку. Розміщення власних надходжень на поточних рахунках у банках державного сектора дозволено державним і комунальним ВНЗ, науковим установам та закладам культури, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти, у порядку, установленому КМУ.

Однак норми законодавства в частині відкриття рахунків  спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять за спожиту теплову енергію та/або надані комунальні послуги, бюджетними установами в уповноваженому банку не відповідає вимогам БКУ. Отже, для регулювання відносин щодо розрахунків за надання бюджетними установами комунальних послуг із централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води застосовуються відповідні норми БКУ.

Про це йдеться в листі Казначейства України від 06.04.2015 р. № 14-04/89-6888.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»