Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управлінням ДФС у Рівненській області в листі від 19.04.2016 р. № 865/10/17-00-15-02-10 надало роз’яснення щодо договорів позички.

За своєю сутністю договір позички є близьким до договору найму (оренди) майна, але основна відмінність між ними полягає в тому, що договір найму (оренди), на відміну від договору позички, є оплатним. Згідно із ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України (даліЦКУ), за договором найму (оренди) наймодавець передає чи зобов’язується передати наймачеві майно в користування за плату на певний строк.

Спорідненість зазначених договорів прямо визначена ч. 3 ст. 827 ЦКУ у вигляді посилання на гл. 58 «Найм».

При укладанні договору позички транспортного засобу, у якому хоча б однією стороною є фізична особа, слід керуватися ст. 799 гл. 58 ЦКУ щодо форми договору, яка, окрім обов’язкової письмової форми, вимагає нотаріального посвідчення (ч.ч. 1, 2 ст. 828 ЦКУ).

Юридична особа, яка провадить підприємницьку діяльність, не може передавати речі в безоплатне користування особі, яка є її засновником, учасником, керівником, членом її органу управління чи контролю (ч. 2 ст. 829 ЦКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»