Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Тернопільській області на офіційному порталі ДФСУ надало консультацію, у якій роз’яснило, чи слід подавати звітність із ПДВ у разі, якщо господарська діяльність платником податків не провадиться.

Так, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не провадилась, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в податковій декларації звітного (податкового) періоду, податкова декларація з ПДВ за такий звітний (податковий) період подається.

У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не провадилась і відсутні показники, які підлягають декларуванню (у т.ч. суми від’ємного значення попередніх періодів), податкова декларація з ПДВ за такий звітний (податковий) період на підставі п. 49.2 ст. 49 ПКУ не подається.

Водночас у роз’ясненні контролери повідомили: у випадку смерті єдиного засновника юридичної особи, який одночасно був відповідальною особою (директором/бухгалтером) за подання податкової звітності, та якщо ніхто в установлені законодавством строки не заявив своє право на підприємство як спадкоємець, усі права й обов’язки такого підприємства перейдуть до територіальної громади за місцем відкриття спадщини з моменту вступу в силу відповідного рішення суду.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»