Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Волинській області на офіційному порталі ДФС зазначає: уся готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно (у день одержання готівкових коштів) і в повній сумі оприбутковуватися (п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, далі — Положення).

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які здійснюють готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами та веденням касової книги відповідно до вимог гл. 4 Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Отже, якщо суб'єкт господарювання працює цілодобово, і робоча зміна розпочалась одного календарного дня, а закінчилась — наступного (ресторан розпочав роботу о 12 год. 00 хв. 15.04.2016 р., а закінчив — о 00 год. 30 хв. 16.04.2016 р.), оприбуткування готівки здійснюється шляхом унесення запису до КОРО на підставі фіскальних звітних чеків РРО, при цьому дата оприбуткування в КОРО повинна збігатися з датою роздрукування фіскальних звітних чеків РРО (Z-звіт повинен роздруковуватися після завершення робочої зміни о 00 год. 30 хв. 16.01.2016 р., оприбуткування готівки повинно здійснюватись у КОРО 16.01.2016 р.).

Хоча таке трактування оприбуткування все ж таки суперечить вимозі п. 2.6 Положення: оприбутковувати готівку в день одержання готівкових коштів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»