Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 18.04.2016 р. № 13730/7/99-99-11-01-05-17 повідомляє: 15.04.2016 р. набрав чинності наказ Мінфіну від 03.03.2016 р. № 308 (даліНаказ № 308), яким затверджено зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників.

Наказом № 308 унесено зміни до форми повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (форма № 2-ЄСВ).

Для проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб запроваджуються нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати ЄСВ. Державний реєстратор або інший суб’єкт державної реєстрації направлятимуть до органів ДФС запити для отримання відомостей про відсутність (наявність) заборгованості, а органи ДФС, своєю чергою, надаватимуть зазначені відомості.

Наказом № 308 затверджується форма відомостей про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 11-ЄСВ і встановлюється, що контролюючі органи направляють такі відомості до Єдиного державного реєстру до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, а також у день отримання запиту від суб’єкта державної реєстрації.

Також уносяться зміни до порядку формування дати зняття з обліку платника ЄСВ. Дата зняття з обліку юридичної особи (відокремленого підрозділу) відповідає даті закриття інтегрованої картки платника ЄСВ або даті отримання повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (відокремленого підрозділу) у разі, якщо на момент отримання такого повідомлення закрита інтегрована картка такого платника.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»