Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС в Одеській області в листі від 20.04.2016 р. № 380/Ц/15-32-14-06-10 надало роз’яснення щодо питання обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичною особою — підприємцем платником єдиного податку групи 2, яка здійснює розрахунки виключно в безготівковій формі та не здійснює операції в готівковій формі, якщо у 2016 календарному році обсяг доходу такої особи перевищить 1 млн грн (але не більше, ніж 1500000 грн).

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо) (п. 12 ст. 9 Закону про РРО).

Звертаємо увагу: згідно із п. 1.4 гл. 1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління національного банку України від 12.01.2004 р. № 22, безготівкові розрахунки це перерахування певної суми коштів із рахунків платника на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях або в електронному вигляді.

Отже, при здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО є обов’язковим.

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО не застосовується.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»