Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 18.04.2016 р. № 3972/Г/99-99-17-02-03-14 нагадала: пп. 166.1.1 ПКУ встановлено, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Згідно із пп. 166.2.1 ПКУ, до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними чи товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Водночас контролери роз’яснили: довідка, видана державною іпотечною установою, не є платіжним (розрахунковим) документом, а отже, не може підтверджувати понесені витрати на сплату відсотків по договору про іпотечний кредит. Для реалізації права на податкову знижку може бути використаний, зокрема, меморіальний ордер як документ, що підтверджує понесення витрат платника податку на сплату процентів за користування іпотечним житловим кредитом.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»