Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у Чернігівській області в листі від 17.02.2016 р. № 572/10/25-01-15-02-09 надало роз’яснення щодо питань коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до п. 140.2 ПКУ.

Так, п. 140.2 ПКУ передбачено коригування фінрезультату до оподаткування в разі, якщо сума боргових зобов’язань, визначених в п. 140.1 ПКУ, що виникли за операціями з пов’язаними особами — нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3,5 разу (для фінансових установ і компаній, що займаються винятково лізинговою діяльністю, більш ніж у 10 разів).

Зокрема, відповідно до п. 140.2 ПКУ (під час виконання наведених вище критеріїв), фінрезультат до оподаткування збільшується на суму перевищення нарахованих у бухобліку процентів за кредитами, позиками й іншими борговими зобов’язаннями над 50% суми фінрезультату до оподаткування, фінансових витрат і суми амортизаційних відрахувань за даними фінансової звітності звітного податкового періоду, у якому здійснюється нарахування таких процентів.

Слід зазначити, що фінрезультатом до оподаткування може бути як прибуток, так і збиток, який відповідно до п. 3.22 Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності, затверджених наказом Мінфіну від 28.03.2013 р. № 433 відображається у формі № 2 Звіту про фінансові результати, а саме: прибуток — у графі 2290, а збиток — у графі 2295.

Тож податківці повідомляють: оскільки норми ПКУ передбачають використання в розрахунку такого показника, як фінрезультат до оподаткування без будь-яких застережень щодо фінрезультату у вигляді прибутку, то при розрахунку податкової різниці в частині фінансових витрат ураховується фінрезультат до оподаткування як у вигляді прибутку, так й у вигляді збитку.

При цьому, в разі якщо розрахований за формулою показник має від’ємне значення (за рахунок перевищення показника від’ємного фінрезультату над сумою фінансових витрат й амортизаційних відрахувань), то фінрезультат коригується на всю суму нарахованих процентів за борговими зобов’язаннями, що виникли за операціями з пов’язаною особою — нерезидентом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»