Новини публікуються мовою оригіналу

ФСС з ТВП на своєму сайті розмістив відповідь на питання: як діяти, якщо в листку непрацездатності є відмітки про порушення режиму?

Випадок тимчасової непрацездатності вважається одним, якщо тимчасова непрацездатність триває безперервно від початку визначеного захворювання, що підтверджується видачею листка непрацездатності з можливим продовженням лікування в одному чи декількох закладах охорони здоров’я, до відновлення працездатності із закриттям листка непрацездатності, у якому заповнено поле «СТАТИ ДО РОБОТИ».

При оформленні листка непрацездатності в разі продовження тимчасової непрацездатності  підкреслюється графа «ПРОДОВЖУЄ ХВОРІТИ». При заповненні нового листка непрацездатності підкреслюється словосполучення «ПРОДОВЖЕННЯ ЛИСТКА №» із зазначенням номера та серії попереднього листка непрацездатності.

На практиці доволі часто при черговому відвідуванні хворим лікаря виявляється порушення режиму у вигляді несвоєчасного прибуття хворого до лікаря. У цьому випадку продовження листка непрацездатності, якщо хворого визнано непрацездатним, здійснюється із дня, коли він відвідав лікаря. Це пояснюється тим, що видача та продовження документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюються лише після особистого огляду хворого лікуючим. Але в графі «відмітки про порушення режиму» указуються дати неявки до лікаря.

Зважаючи на  викладене вище, за умови дотримання чинного законодавства при видачі та продовженні листків непрацездатності страховий випадок не переривається, але може бути порушення хворим режиму, призначеного йому лікарем (несвоєчасна явка на прийом).

Водночас застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, установлений для них лікарем, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі на лікарсько-консультативну комісію (ЛКК) або медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), втрачають право на цю допомогу із дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»