Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДФСУ в підкатегорії 112.01 «ЗІР» надали відповідь на запитання: чи повинен орендар сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності згідно з новою нормативною грошовою оцінкою, затвердженою органом місцевого самоврядування, у разі невнесення змін до договору оренди землі?

Контролери відзначили: у разі якщо органи місцевого самоврядування приймають рішення про нову нормативну грошову оцінку землі з урахуванням вимог щодо строку його прийняття й оприлюднення, розмір орендної плати обчислюється із застосуванням такої нормативної грошової оцінки, оскільки:

1) пунктом 5 Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. № 220, передбачено, що орендна плата за земельні ділянки державної чи комунальної власності визначається з використанням нормативної грошової оцінки земельної ділянки;

2) відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР, рішення органів місцевого самоврядування є обов’язковими для виконання.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»