Затверджено Порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності (постанова КМУ від 02.10.2013 р. № 735), який визначає процедуру накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, що передбачені Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14.10.1994 р. № 208/94-ВР.

Передбачено, що справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності розглядаються Держархбудінспекцією та її територіальними органами.

Накладати штраф від імені інспекцій мають право керівник Держархбудінспекції та уповноважені ним його заступники, керівники територіальних органів Держархбудінспекції та їх заступники в межах своїх повноважень.

У разі вчинення одного правопорушення у сфері містобудівної діяльності декількома суб'єктами містобудування штраф накладається на кожного з них, а в разі вчинення одним суб'єктом містобудування двох або більше правопорушень — за кожне правопорушення окремо.

Важливо: накладення на суб'єкта містобудування штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності не звільняє від відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення, посадових осіб такого суб'єкта, до службових обов'язків яких належить забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. Притягнення суб'єктів містобудування до відповідальності не звільняє їх від відшкодування заподіяної внаслідок правопорушення шкоди.

Провадження у справі про правопорушення у сфері містобудівної діяльності не може бути розпочате, а розпочате провадження підлягає закриттю, зокрема, у разі:

  • втрати чинності відповідним положенням Закону, яке передбачає відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;
  • закінчення на момент розгляду справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності строків, передбачених Законом;
  • наявності за тим самим фактом вчиненого правопорушення щодо суб'єкта містобудування, який притягається до відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення штрафу або нескасованої постанови про закриття справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 02.10.2013 р. № 735.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування. Станом на 18.10.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»