Новости публикуются на языке оригинала

ДФСУ на офіційному порталі розмістила лист із роз’ясненнями щодо порядку декларування податкових зобов’язань з акцизного податку за березень 2016 року.

Контролери відзначили: відповідно до п. 49.21 ПКУ, платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ (тобто особи, які реалізують пальне), а також платники, які мають діючі (у т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний установлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Отже, до набрання чинності новою формою декларації платники акцизного податку, визначені пп. 212.1.15 ПКУ, незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді, повинні подати податкові декларації з акцизного податку за чинною формою декларації, затвердженою наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14, до контролюючого органу за основним місцем обліку.

У разі відсутності об’єкта обкладення акцизним податком декларація подається такими платниками шляхом заповнення титульного аркуша до декларації (без заповнення рядка 05), заповнення рядків 15 і 16 додатка 1 до декларації з нулями та перенесення їх до розділу В самої декларації (графа В 1).

У разі виникнення об’єкта оподаткування, тобто наявності операцій із реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, визначені пп. 213.1.12 ПКУ, платники податку з реалізації пального повинні задекларувати ці зобов’язання шляхом заповнення додатка 1 до декларації та перенесення суми податкового зобов’язання до розділу В самої декларації (графа В 1).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»