Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у Вінницькій області в листі від 07.04.2016 р. № 650/10/02-32-12-03 розглянуло питання щодо сплати авансових внесків при виплаті дивідендів.

Нагадаємо: згідно із пп. 57.11.2 ПКУ, окрім випадків, передбачених пп. 57.11.3 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене.

Тож контролери повідомляють: при визначенні суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, на яку нараховується авансовий внесок із податку на прибуток, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, необхідне одночасне дотримання двох умов:

  • подана декларація з податку на прибуток за такий рік;
  • повністю погашені податкові зобов’язання, самостійно нараховані платником у такій декларації.

В іншому випадку авансовий внесок із податку на прибуток нараховується на всю суму дивідендів.

Авансовий внесок обчислюється за ставкою, установленою п. 136.1 ПКУ, — 18%. Разом із тим сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»