Державна служба із захисту персональних даних наголошує, що органи державної влади мають право на безперешкодний і безкоштовний доступ до персональних даних відповідно до їх повноважень.

Тож у запиті органу влади до власника персональних даних про надання доступу до персональних даних мають бути підтверджені повноваження запитувача згідно із законом на отримання інформації відповідно до його компетенції, у т.ч. інформації, яка містить персональні дані.

Законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються (ч. 2 ст. 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939-XII).

Відповідно до вимог п. 6 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 р. № 499/2011, Держфінінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку, зокрема, отримувати від державних органів, підприємств, установ, організацій усіх форм власності інформацію, документи та матеріали, необхідні для виконання завдань, покладених на Держфінінспекцію України та її територіальні органи.

Тому повноваження Держфінінспекції на отримання доступу до персональних даних визначені вказаним Законом та відповідним Положенням про Держфінінспекцію України.

Лист Державної служби України з питань захисту персональних даних від 21.01.2013 р. № 10/138-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»