Новости публикуются на языке оригинала

ДФСУ в листі від 08.04.2016 р. № 7889/6/99-99-21-05-15 відзначила: в акті інвентаризації залишків пального має бути відображено лише пальне, визначене в пп. 215.3.4 ПКУ згідно з УКТ ЗЕД.

Водночас податківці зауважили: згідно з п. 9 підрозділу 5 р. XX ПКУ, дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання. При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.

Окрім того, у листі контролери надали деякі роз’яснення щодо відображення кодів УКТ ЗЕД у податкових накладних.

Зокрема, при реалізації придбаних імпортованих або підакцизних товарів платники податку — продавці, які не є безпосередніми імпортерами чи виробниками вказаних товарів, у випадку коли податкова накладна, на підставі якої такі товари були придбані, не містить коду згідно з УКТ ЗЕД щодо таких товарів, самостійно визначають код товару згідно з УКТ ЗЕД відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, передбачених Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 р. № 584-VII, зважаючи на пояснення та методичні рекомендації Держмитслужби, та зазначають його в податковій накладній.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів і товарів, увезених на митну територію України) повинен зазначатися за всім ланцюгом постачання таких товарів до моменту їх продажу кінцевому споживачу чи до моменту, коли такі товари перетворюються в інший товар або стають частиною нового внаслідок виробництва, обробки, переробки тощо. У разі якщо під час виробництва, обробки, переробки тощо створено новий підакцизний продукт, йому присвоюється новий відповідний код згідно з УКТ ЗЕД.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»