Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 06.04.2016 р. № 7651/6/99-99-19-03-03-15 нагадала:  із 1 січня 2016 року для платників акцизного податку — суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, адвалорну ставку акцизного податку (5%) змінено на специфічну ставку — 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару (пп. 215.3.10 ПКУ).

Отже, для обрахунку податкового зобов'язання з роздрібного продажу підакцизних товарів необхідно ставку податку, установлену ПКУ в євро, перевести в гривні за офіційним курсом, установленим НБУ, та помножити на об'єм реалізованого пального. Водночас під час складання декларації акцизного податку перенесення сум податкового зобов’язання повинно відбуватися з відповідним округленням до гривні без копійок за загальновстановленими правилами.

Окрім того, контролери відзначили: до бази обкладення ПДВ не включається сума акцизного податку, нарахована при реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Включення до бази обкладення ПДВ суми акцизного податку, нарахованого при реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, є порушенням норм п. 188.1 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»