Новини публікуються мовою оригіналу

Міністерство екології та природних ресурсів України своїм наказом (від 23.03.2016 р. № 110) затвердило Порядок внесення відомостей про об'єм видобутих підземних вод водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод.

Тож тепер на артезіанські свердловини потрібно встановити обладнання для автоматичної передачі даних, підключених до автоматизованої системи обліку. Також можна встановити й звичайні лічильників, але дані передавати з них потрібно щоденно вручну через мережу Інтернет (через Персональний кабінет). При чому слід завіряти такі показники електронним цифровим підписом.

Виконання згаданого документа обов'язкове для всіх юридичних і фізичних особі — підприємців, які є власниками чи користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані й експлуатуються артезіанські свердловини, та в установленому законодавством порядку отримали спеціальний дозвіл на користування надрами та/або дозвіл на спеціальне водокористування.

Водокористувачі, які отримали спеціальний дозвіл на користування надрами та/або дозвіл на спеціальне водокористування до набрання чинності згаданим наказом, повинні здійснити підключення до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод у 3-місячний строк із дня набрання чинності цим наказом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»