Новини публікуються мовою оригіналу

ФСС із ТВП на своєму сайті надав роз’яснення щодо такої ситуації: у зв’язку з відсутністю норми в Порядку № 1266 у разі поновлення на роботі працівника, який був звільнений із роботи без законної підстави (незаконного переведення на іншу роботу) з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу (різниці в заробітній платі за час виконання нижче оплачуваної роботи), як обчислити середню заробітну плату для розрахунку допомоги застрахованій особі, яка була поновлена на роботі та їй була нарахована й виплачена компенсація заробітку за весь час вимушеного прогулу в місяці настання страхового випадку чи в наступних місяцях після поновлення?

Відповідно до п. 2 Порядку № 1266, сума страхової виплати обчислюється шляхом множення суми денної виплати на кількість календарних днів, що підлягають оплаті. Середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований ЄСВ, на кількість календарних днів зайнятості (періоду перебування в трудових відносинах) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих із поважних причин.

Для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду середню заробітну плату за вимушений прогул, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Зважаючи на зазначене, обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат, передбачене п. 2 Порядку № 1266, застосовується, зокрема, у випадку поновлення на роботі працівника, який був звільнений із роботи без законної підстави (незаконно переведений на іншу роботу) з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу (різниці в заробітній платі за час виконання нижче оплачуваної роботи).

При цьому слід врахувати, що п.п. 32 та 33 Порядку № 1266 установлено: середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється роботодавцями на підставі відомостей, що включаються до звіту з ЄСВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»